Boogy & Cessy

Boogy Woogy Unique Forever & Cessy Irish Hafkins

Aktuality

Co se dělo v srpnu??!

Pár zpráviček ze světa Boogy a Cessy za srpen:

      Ve čtvrtek 6.8. jsme se vydali směr Lucembursko na Border collie classic a bohužel se tento výlet ne zcela zdařil. První problém nastal již při cestě, kdy se nám cca 100 km od Lucemburska porouchalo auto (naštěstí se díky ochotě místních obyvatel do druhého dne opravilo, takže domů nás pak dovezlo). Naše výprava byla celkem početná - já s Boogy a Lukášem, mamka s Cessy, Saša s Kelly, Pavla s Mejzou a Jiříkem a Áňa s Týnou. Jinak na těchto závodech se sešlo až překvapivě hodně Čechů.
      S Bugčou jsem běhala v pátek v LA1. Na programu byl jumping, agility a dvě hry. Bohužel jsem opět byla zbytečně nervózní a podle toho to taky dopadlo. Jediný běh, ze kterého jsem měla radost, byla poslední hra (v parkuru byly
4 kyblíky a do každého se musel při běhu umístit míček), i když jsme to nezaběhly čistě, tak jsme si to s Bugýškem užily. Také se musím zmínit o bráškovi Skipovi, který s Bárou předváděl úžasné, soustředěné a hlavně čisté běhy. Takže několikrát stanuli na stupních vítězů - moc gratulujeme!
      A již v pátek se objevil druhý problém - mamku začaly bolet zuby! I přesto
v sobotu s Kesynkou v kategorii LA2+LA3 startovala. Večer už bolest zubů byla k nevydržení a tak se vyrazilo na pohotovost - děkujeme za pomoc Evě Lačňákové a Pavle!! No a tak v neděli jsme ani nedokoukali finále jednotlivců (zuby stále bolely) a vyrazili jsme směr ČR.
      Jediné co se povedlo, byl výlet s Lukášem a Bugčou do hlavního města Luxembourg, odkud je titulní fotka.

      Také jsme v srpnu strávili pět dní na Berounce. Boogy byla v lodi poprvé, za to kapitán Kesynka už je zkušený vodák. Bugča jela na lodi samozřejmě se mnou a Lukáškem. Chvíli byla nesvá, ale pak pochopila, že se není čeho bát. Kapitán Kesíšek jela jen s taťkou, poněvadž mamka ještě pořád bojovala se zubama. Lepší počasí jsme si nemohli přát, ani jeden den nepršelo. Takže jsme si všichni dosyta Berounku užili!

     Pár dní jsme s Boogy, Lukášem a jeho rodinou byli na chalupě
 v Mariánkách, kde jsme výletovali a houbařili. Vyzkoušela jsem tam Bugýšku, jestli bude tahat na kole. To se jí moc nechtělo, tak pak jen u kola běhala.

      Mamka s Cessy se 16.-22.8. zúčastnily soustředění v Lamberku pod vedením Martiny Vaškebové a Pavly. Moc se jí tam líbilo a přivezla si spousty cenných zkušeností.

      A poslední víkend v srpnu jsme strávili na Nočních hrátkách
v Komořanech
. Bylo tam spousta běhů a super atmosféra při finálových bězích, které se běhaly za umělého osvětlení. Poprvé jsem na závodech nebyla nervózní a fakt jsem si to užila. Prostě jsem se nějak uklidnila a měla jsem z toho opravdu radost. Bohužel v každém běhu spadla aspoň jedna laťka, a tak z toho žádný extra výsledek nebyl. Pro mě je ale důležitý, že to mě i Boogy bavilo!
     Jiná liga byla mamka s Kesynkou. Postoupily do finále jednotlivců, které se běhalo jako paralelní závod. První souboj vyhrály, v dalším byly bohužel vyřazeny. Byl to ale strhující boj a taky hlasivky vysilující pro fanoušky! :-)
V neděli byl jumping feny proti psům a ten zaběhly čistě, takže se Kesy stala první fenou v large. Video není v dobré kvalitě, tak bohužel nebude.
       Ještě se běhal jeden běh, kde jsme si porůznu vyměnili psy.. Kdo tedy běhal s kým??.. Já s Týnou (Atomic Energy UF), mamka s Aidou (Border teriér), Ája Vocelková s Boogy, Marťa Červenková s Cessy a Áňa s Frexie (Manchester teriér). Samozřejmě jsme tyto pokusy o běh zvěčnili, a tak snad již brzo dodám video!

      Zítra maminka s Cessy odjíždí na MČR a já s Boogy jí jedeme fandit, tak snad si to tam užijeme! ;-)
 
pro Soninku s láskou Luky